Weekend we Wrocławiu

Weekend we Wrocławiu
Wrocław

„Wenecja Północy”, „Miasto, które nie śpi”, „Kwiat Europy” – to tylko nieliczne określenia stolicy Dolnego Śląska, Wrocławia, który rokrocznie przyciąga ponad milion turystów. To miejsce, w którym tradycja spotyka nowoczesność a klasyczne, niemieckie budynki przeplatać się będą z drapaczami chmur i zmodernizowanymi biurowcami. Stolica Dolnego Śląska zachęca szerokim wachlarzem atrakcji turystycznych i jest jednym z miejsc, które dzięki tej zalecie przypadną każdemu miłośnikowi podróży.

Wrocław urzeka bogactwem architektonicznym na pierwszym miejscu: Wrocławski Rynek należy do największych dawnych placów targowych w Polsce, to także miejsce jarmarków bożonarodzeniowych, imprez sylwestrowych, uroczystości religijnych czy wojskowych. W podobnym klimacie utrzymany jest Stary Ratusz, w którego murach gościli najważniejsi światowi przywódcy. Zainteresowanym historią poleca się także Dzielnicę Czterech Wyznań, czyli szlak ulic, w którego skład wchodzą wyjątkowe zabytki kultury sakralnej: prawosławny sobór, świątynia rzymskokatolicka, synagoga oraz kościół ewangelicko-augsburski. Warte uwagi jest ponadto Centrum Historii Zajezdnia, Panorama Racławicka czy unikatowy zabytek epoki baroku – Aula Leopoldyńska. Odmiennie prezentuje się nieco bardziej modernistyczna strona Wrocławia – będąc w niej należy zainteresować się słynnym miejscem wystaw i koncertów – Halą Stulecia. Stanowi ona jedno z największych dzieł architektury XX wieku oraz znajduje się na prestiżowej Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwolennikom fauny i flory poleca się Ogród Japoński – miejsce idealne do spacerów oraz Hydropolis, jedyny obiekt w Polsce, który swoją multimedialną formą dotyczącą wiedzy o wodzie, przyciąga uwagę starszych i młodszych. Wizyta w Ogrodzie Zoologicznym to także obowiązkowy punkt podczas pobytu we Wrocławiu – szczególną uwagę należy poświęcić Afrykarium, które znalazło się na czwartym miejscu prestiżowej listy „Siedmiu Nowych Cudów ZOO”, tuż pod światowymi atrakcjami takimi Giants of Savannah z Dallas czy African Grasslands z Omaha.

Nieodłącznym symbolem Wrocławia są także mosty; według obecnych rachunków jest ich 118, a najpiękniejsze z nich to przede wszystkim Most Grunwaldzki, Most Tumski uważany powszechnie za Most Zakochanych, Most Zwierzyniecki oraz przepiękny szczególnie nocą Most Rędziński. Wrocław może także pochwalić się Galeria neonów ulicy Ruskiej 46c, którą po zmroku rozjaśnia ponad 30 dawnych neonów sklepów, firm czy knajp. Wieczorami niezwykle robi się w Parku Szczytnickiego… Wrocławska Fontanna Multimedialna to jedna z największych fontann w Europie, która codziennie o każdej pełnej godzinie przyciąga tłumy zainteresowanych pokazami animacji, zdjęć i filmów wraz z oprawą muzyczną.

O Wrocławiu należy mówić wiele i przede wszystkim: w samych superlatywach. To miasto niezgłębione, zaskakujące na każdym kroku, miasto, które w ostatnich czasach zyskało niezwykłą popularność, zaskarbiło sobie serca rzeszy ludzi – nie tylko Polaków. Wrocław według nowojorskiej firmy Mercer, został uznany za jedno z „Najlepszych miast do życia” i niech to pozostanie najlepszą rekomendacją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem