Weekend we Wrocławiu zielonej stolicy Dolnego Śląska

Weekend we Wrocławiu zielonej stolicy Dolnego Śląska
Wrocław

Weekend we Wrocławiu zielonej stolicy Dolnego Śląska

Walka z zanieczyszczeniem powietrza, hałasem, zrównoważony rozwój oraz uświadamianie mieszkańców, w jaki sposób żyć ekologicznie. Wrocław stara się i dąży do tego, by zapewniać zieleń, czystość powietrza i ciszę – i wygląda to jak na razie bardzo obiecująco. Stolica Dolnego Śląska to bowiem jedno z niewielu miejsc, gdzie ilość parków, ogrodów i wysp naprawdę imponuje.

Wrocławskie  parki – zielona  wizytówka  miasta – to  ulubione  miejsce  wielu wrocławian, ale także miejsce, które zachwyci każdego turystę. Szczególnie chwalonym, a przy tym jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynku i relaksu jest Ogród Japoński, w którym oprócz kilkuset przepięknych oryginalnych gatunków roślin, drzew, krzewów i kwiatów, znajdują się także elementy architektoniczne, idealnie odwzorowujące orientalny styl budownictwa. W ogrodzie często organizowane są pokazy parzenia herbaty, koncerty i imprezy plenerowe. Tuż obok, na pergoli przy Hali Stulecia, znajduje się multimedialna fontanna, która zachwyca, niezależnie ile razy oglądało się pokazy. Kolejnym miejscem związanym nie tylko z florą, jest wrocławskie ZOO, w którym żyje 14 tysięcy zwierząt, przedstawicieli tysiąca gatunków. Wizyta w Ogrodzie Zoologicznym to niemal obowiązkowy punkt pobytu we Wrocławiu. Za świątynię zadumy zaś, pośród codziennego zgiełku dużego miasta, uważa się zdecydowanie Park Słowackiego. Zmęczeni hałasem, po zasłużony odpoczynek mogą sprawnie dostać się do Parku z głównych ulic – lokalizacja w centrum miasta jest więc idealna i zdecydowanie odpowiednia. Odwiedzający park mogą przysiąść na jednej z ławek wzdłuż alejek, rozłożyć koc na trawie i po leżakować, załapać się na niedzielne ćwiczenia z jogi, które organizuje się w wakacje, a nawet zwiedzić budynek Muzeum Narodowego, Muzeum Architektury i wnętrze Panoramy Racławickiej. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego jest jedną z najstarszych instytucji tego typu w Polsce – w ciągu roku organizuje się w Ogrodzie Botanicznym wiele imprez, m.in. Majówki Tumskie, finały Magnolii Wrocławskiej, Festiwal Dyni, odbywają się tu także koncerty i wydarzenia plenerowe dla najmłodszych oraz spotkania miłośników ogrodnictwa. Ze względu na szczególnie zieloną tematykę, jeśli chodzi o restaurację poleca się szczególnie pierwszy wegański bar we Wrocławiu – Vega oraz miejsce będące jednocześnie barem, kawiarnią i sklepem ze zdrową żywnością – Zdrowa Krowa. Wrocław to także wyspy – szczególnie warto zatrzymać się na Słodowej, która obfituje w punkty gastronomiczne, kino plenerowe a nawet – lekcje tańca czy bibliotekę plenerową.

Mrhotel poleca hotele we Wrocławiu, bazę noclegową z obiektami gdzie zdecydowanie warto jest się zatrzymać.

Jeśli marzycie o chwili odpoczynku, o weekendzie spędzonym na wyciszeniu się: co powiecie na Wrocław właśnie? Ubiegłoroczna Stolica Kultury bez wątpienia zasługuje na uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem