Weekend w Zakopanem

Weekend w Zakopanem
Zakopane

Zakopane… górska stolica Polski, kolebka bogatej góralskiej kultury, idealne miejsce na piesze i rowerowe wycieczki górskimi szlakami a także mekka zwolenników sportów zimowych, gdyż zimą miłośnicy białego szaleństwa mają do dyspozycji świetnie przygotowane stoki i wyciągi narciarskie.

Zakopane to po prostu idealne miejsce na weekendowy wypoczynek. W Zakopanem organizowanych jest wiele imprez regionalnych, kulturalnych, sportowych jak również liczne koncerty gwiazd. Między innymi: Majówka Tatrzańska, Dni Zakopanego, Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, Tatrzańskie Wici, Jesień Tatrzańska, Żywiec – Na Śniegu, Puchar Świata w Skokach Narciarskich i wiele innych wydarzeń. Wyjątkowy klimat i przyroda otaczająca to miasto sprawiły, że od wieków ściągali tam światowej klasy malarze, pisarze i muzycy. Pod czujnym okiem tatrzańskiego Śpiącego Rycerza znajdowali tutaj spokój i natchnienie. Taki stan rzeczy utrzymał się do dziś, a dodatkowo z biegiem lat miasto stało się jedną z najpopularniejszych miejscowości naszego kraju z bogatą ofertą hoteli, restauracji i wyjątkowych atrakcji.

Tutejsza baza noclegowa sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających gości. Na podróżnych czekają tutaj luksusowe hotele tj……… jak również rodzinne pensjonaty i góralskie chatki, które same w sobie urosły do rangi regionalnej atrakcji turystycznej. Dla spragnionych kulinarnych wrażeń współczesna stolica Tatr przygotowała szeroki wybór restauracji i punktów gastronomicznych serwujących gównie regionalne potrawy jak oscypek, kwaśnica, moskole czy czosnianka. Doświadczenie tradycyjnych góralskich przysmaków to punkt obowiązkowy dla każdego turysty, stąd też niezliczona ilość regionalnych karczm tj…….. Dla równowagi w ofercie miasta można znaleźć również wyjątkowe restauracje specjalizujące się w kuchniach z całego świata tj……. Każdy kto chociaż raz odwiedzi Zakopane przekonuje się, że jest to magiczne miasteczko, do którego chce się wracać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem