Weekend na Mazurach – Siedlisko Blanki

Weekend na Mazurach – Siedlisko Blanki
Polska

Wieczorem świerszcze grają w trawie, nad łąką niesie się rechot żab, porankiem – koncert ptaków na pobliskim drzewie. Świeże, czyste powietrze uderza w okna, a wraz z nim spokój i cisza – nieodłączne elementy wiejskiego życia. Z dala od zgiełku, poza kakofonią ulicy, ponad spieszącym się tłumem. Miejski gwar za oknem zostanie zastąpiony dźwiękami natury, muzyką nieznaną, nieprzewidywalną, codziennie inną. W takiej atmosferze pracuje się najszybciej, najwydajniej, a odpoczywa tak, jak nigdzie indziej.

Siedlisko Blanki – ucieczka w ciszę

Agroturystyczne gospodarstwo Siedlisko Blanki to ekskluzywne i butikowe miejsce w stylu prowansalskiej posiadłości położone na Mazurach. Usytuowane jest z dala od miejskiego chaosu – 13 km od Lidzbarka Warmińskiego, 58 km od Olsztyna, sprzyja więc wypoczynkowi niezależnie od pory roku i sezonu.

Wnętrza pełne uroku

Siedlisko Blanki odwiedzającym oferuje kameralne, stylizowane na południowofrancuskie wille, apartamenty, które zachwycają delikatnością drewnianych sufitów, jasnych, subtelnych pomieszczeń, a jednocześnie mnogością dodatków, przywiązaniem do szczegółu oraz dbałością o każdy detal. Wnętrza imponują kolekcją obrazów znanych polskich i zagranicznych malarzy oraz, przede wszystkim, odnalezieniem złotego środka pomiędzy klasycznym, wiejskim stylem posiadłości a współczesną sztuką użytkową, zdobiącą każdy z apartamentów.

Funkcjonalność i wyposażenie

Jedną z podstawowych zalet jest również funkcjonalność – każde pomieszczenie posiada aneks kuchenny oraz wyposażone jest w wysokiej jakości meble i sprzęty. Właściciele zadbali o komfort odwiedzających, gwarantując opiekunkę dla dziecka, usługi pokojówki oraz lokalne specjały serwowane przez prywatnego kucharza. Ośrodek oferuje nielimitowany dostęp do Internetu (Wi-Fi), korzystanie z całej infrastruktury – ogrodu, stawu, plaży, altany, grilla, stołu do ping-ponga, rowerów, placu zabaw dla dzieci oraz łódki, idealnej na wodny wypoczynek na jeziorze Blanki.

Niezaprzeczalne korzyści z praktyki yogi

Yoga, mimo, że wchodzi w skład szeregu zajęć fitness, wydaje się mieć zalety na innym, znacznie cenniejszym poziomie – mentalnym. Odpoczywając w ośrodku istnieje możliwość praktykowania dyscypliny (indywidualnie, rodzinnie lub grupowo), pod okiem doświadczonej joginki, która od lat praktykuje hatha jogę. Na długiej liście korzyści wynikających z praktyki yogi, znajduje się między innymi rozluźnienie części ciała, korekcja wad postawy, regulacja gospodarki hormonalnej oraz ciśnienia krwi. Ponadto yoga wpływa na zmianę postrzegania swojej osoby, dzięki czemu uczestnicy zyskują ogromne ilości pewności siebie.

Co proponuje okolica?

To nie Olsztyn, lecz Lidzbark Warmiński był przez wieki stolicą Warmii, dlatego też warto zapoznać się z historią miasta, znajdującego się ponad 10 km od Blanek. Zamek w Lidzbarku Warmińskim to doskonale zachowany, najwyższej klasy zabytek architektury gotyckiej, z dziełami stanowiącymi przegląd sztuki od średniowiecza do rokoka. W Lidzbarku Warmińskim znajdują się ponadto termy, czyli kompleks basenów wykorzystujących wody termalne. Spośród okolicznych jezior największe są: Jezioro Blanki, Jezioro Symsar i Jezioro Wielochowskie, których obfitość w różnego gatunku ryby, z pewnością przyciągnie uwagę wędkarzy. W odległości 50 km od Blanek leży Olsztyn – Olsztyńskie Stare Miasto nie jest duże i można je swobodnie obejść spacerowym krokiem w niespełna godzinę. Szczególnie warto zwrócić uwagę na Wysoką Bramę, Zamek Kapituły Warmińskiej czy Ławeczkę Mikołaja Kopernika. Największym kąpieliskiem w mieście z bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną i obiektami sportowo-rekreacyjnymi jest Plaża Miejska. „Piaszczysta Plaża” to zaś idealne miejsce na grilla ze znajomymi, podobnie zresztą jak malownicza Polana w Łupstychu.

Wieś. Być może to właśnie jest przyszłość człowieka współczesnego, nierozerwalnie związanego z informacyjnym szumem przepływającym nad naszymi głowami. Być może to właśnie idealnie rozwiązanie – wyjeżdżanie tam, gdzie ludzi niewiele, gdzie chaosu brak, gdzie kolejki krótsze a uliczne korki to zjawisko bezstresowe. Siedlisko Blanki to idealna propozycja dla każdego. To kwintesencja natury, synonim relaksu i ciszy, miejsce, o którym mówić można tylko w superlatywach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem