Rodzinny weekend w Warszawie

Rodzinny weekend w Warszawie
Mazowsze Warszawa

Stolica Polski jest jedną z lepszych alternatyw na weekend, jeśli chodzi o rodzinne wypady. Warszawa to miejsce w stu procentach otwarte na najmłodszych, miejsce pełne niezliczonych atrakcji, które jednocześnie gwarantują dobrą zabawę oraz uczą. Idealnym miejscem do tego z pewnością okaże się największe rodzinne centrum nauki, czyli Centrum Nauki Kopernik, w którym jakość i wielkość ekspozycji robią wrażenie. Ponad 400 eksponatów i mnóstwo dodatkowych atrakcji, spośród których największe wrażenie sprawia Planetarium Niebo Kopernika, w którym specjalny projektor jest wyświetla nawet 20 milionów gwiazd.

Wyjątkowym miejscem na mapie rodzinnych atrakcji Warszawy działające w ramach Muzeum Etnograficznego. W specjalnie zaprojektowanej przestrzeni dzieci mogą odkrywać świat, poznać kultury – tradycyjne i współczesne, przedmioty i zjawiska z różnych kontynentów. To przygoda zadawania pytań i szukania odpowiedzi w formie zabawy i niespodzianki. Jeśli zaś postanowicie odwiedzić Warszawę zimą – zdecydowanie poleca się ofertę atrakcji na Stadionie Narodowym. Największe ślizgawki i zjeżdżalnie, a wszystko w ciekawym otoczeniu i muzycznej oprawie pozwolą Wam poczuć zimową aurę nawet, jeśli wpadniecie tam tylko na chwilę. Na obrzeżach miasta czeka tunel aerodynamiczny FLYSPOT, którego amatorami są nawet 3 letnie dzieci.

Całkiem nową atrakcją jest również Dom Zagadek, przyjazny dzieciom, w którym mogą one rozwiązywać emocjonujące zagadki z rodzicami, jak i pod opieką animatora. Między zwiedzaniem warto spróbować pączków od Bliklego i czekolady na gorąco od Wedla a w Łazienkach nakarmić pawie oraz łabędzie. Najlepszą lodziarnią, sądząc po kolejkach latem, jest lodziarnia Lody Prawdziwe. Oprócz tego, sprawdźcie gdzie zjeść w Warszawie. mrhotel.pl poleca Hotele Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem