Rodzinne ferie w górach

Rodzinne ferie w górach
Blog

Rodzinne ferie w górach to idealny pakiet pobytowy dla całej rodziny i doskonała okazja, by korzystając z wolnych dni oddać się magii zimowego szaleństwa – co robić jednak, gdy możliwość wyjazdu w góry nie wchodzi w grę? Białe szaleństwo umożliwią świetnie przygotowane stoki narciarskie – także te sztuczne. Góra Kamieńska – potocznie: „Góra Kamieńsk” – to najdłuższy stok narciarski w centralnej Polsce, ale i jedno z najwyższych wzniesień, które powstało w wyniku pracy zwałowarek z nadkładu o objętości 1350 mln m3, który przykrywał znajdujące się na zachód od niej pokłady węgla brunatnego.

Na północno-wschodnim stoku góry znajduje się Ośrodek Sportu i Rekreacji Góra Kamieńsk. Stok położony jest 6 kilometrów od drogi krajowej Łódź – Częstochowa. Wyposażony jest on w sztucznie naśnieżaną i oświetloną trasę narciarską, czteroosobową kolej krzesełkową o długości 760 m oraz dwa wyciągi talerzykowe o długościach 700 i 160 m. W lecie kolej umożliwia wjazd na szczyt góry z rowerem. Na Górze Kamieńskiej i w jej okolicach wyznaczone są też trzy trasy rowerowe o łącznej długości 42 km i zróżnicowanych poziomach trudności, w tym trasy do downhillu. Na snowboardzistów czeka ogródek ze skoczniami i dodatkowymi przejazdami – ich wyczyny nie będą kolidowały z narciarzami na stoku. Wiele atrakcji na stoku znajdzie się także dla nich – snowboardzistów, dla których stworzono specjalnie park, wyposażony w poręcze, rampy, pochylnie, dające możliwość jazdy freestyle’owej. Tego typu parki należą do rzadkości nawet w górskich kompleksach rekreacji zimowej. Na nartostradzie odbywają się również spotkania eliminacyjne z cyklu SUPERLIGA – ogólnopolskich zawodów kolarstwa ekstremalnego. Cały stok jest oświetlony, sztucznie naśnieżony, ratrakowany u jego podnóża na narciarzy czeka bogate zaplecze gastronomiczne i sanitarne a także duży parking i wypożyczalnie sprzętu.

Ośrodek Sportu i Rekreacji gwarantuje noclegi w eleganckich i przytulnych pokojach gościnnych w budynku przy dolnej stacji wyciągu. Okolice oferują turystom w ciągu całego roku atrakcje takie Aquapark Solpark w Kleszczowie – jednym z najnowocześniejszych obiektów dydaktyczno-sportowych w Polsce. Podgrzewane boisko, baseny, hale sportowe, lodowisko, sale konferencyjne oraz SPA. Escape Room’y cieszą się coraz większą popularnością: Bełchatów proponuje dwa: Piwnicę Zagadek oraz Kopalnię Tajemnic. Historię bełchatowskiego węgla – którego wydobycie przyczyniło się to powstania Góry Kamieńsk – oraz największej kopalni odkrywkowej w Polsce można poznać podczas wycieczki z przewodnikiem, udając się bezpośrednio do wyrobiska pod maszyny podstawowe. W sali tradycji można obejrzeć wydobyte podczas robót górniczych kości czaszki mamuta włochatego, wiele okazów geologicznych oraz zdjęcia przedstawiające bełchatowską kopalnię. Wyjątkowa wystawa dotycząca węgla brunatnego oraz tajników produkcji prądu elektrycznego znajduje się również w centrum Bełchatowa – w muzeum PGE Gigantów Mocy

Zimowy wypad w góry? Wynajmij box dachowy na sprzęt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem