Letnie spływy kajakowe z nadpilica.pl

Letnie spływy kajakowe z nadpilica.pl
Blog

Letnie spływy kajakowe z nadpilica.pl

Wyprawy kajakowe to jedna z najciekawszych dyscyplin turystyki kwalifikowanej. W Polsce przeżywa ono pełen rozkwit – szlaki kajakowe zyskują popularność, a infrastruktura ulokowania wokół znanych szlaków staje się bardziej oblegana. Pilica, tak zwana „Królowa Mazowsza” to rzeka, na którą zdecydowanie warto zwrócić uwagę chcąc aktywnie wypocząć nad wodą.
Pilica to rzeka rozciągająca się w południowej i centralnej Polsce. Jest ona najdłuższym lewym dopływem Wisły, lecz trasy, które proponuje  są przystosowane dla kajakarzy z różnym zasobem umiejętności i doświadczeń. Na najbardziej wymagających czeka spływ do Warki z Tomaszowa Mazowieckiego, na który trzeba poświęcić aż sześć dni – a do najłatwiejszych: m.in. odcinek Budy Michałowskie – Warka, na którym podróżować mogą nawet najmłodsi kajakarze. Dużą popularnością cieszą się trasy rekreacyjne Białobrzegi Warka oraz Warka – Miniszew, pozwalające na niespieszną i relaksującą wycieczkę, a także zwiedzenie wielu interesujących atrakcji turystycznych.
Baza startowa Przystań Warka http://www.nadpilice.pl/ znajduje się przy ulicy Nowego Zjazdu 4a – tam właśnie można zaparkować samochód na bezpłatnym, monitorowanym parkingu oraz wypożyczyć czyste i zadbane kajaki. To wyjątkowe miejsce, bo położone tuż na samym brzegu rzeki. Po spływie więc,  można udać się do smażalni ryb, bistro, lodziarni, na plac zabaw lub plażę. Dostępna na miejscu wypożyczalnia rowerów sprawia, że baza startowa to także idealna lokalizacja by udać się na wycieczkę rowerową po Warce, jednym z najstarszych polskich miast. Na terenie Bazy można również  zaparkować samochód na bezpłatnym, monitorowanym parkingu oraz wypożyczyć czyste i zadbane kajaki. Do dyspozycji gości jest kajak dwuosobowy BRIO oraz VISTA,  kajak jednoosobowy CAROLINA oraz kanadyjka 3-osobowa – APACHE 16.
Pilica to idealna rzeka na rozpoczęcie swojej przygody z kajakarstwem – jest płytka, wobec czego – bezpieczna. Idealna na rodzinny weekendowy wypad. Obecnie uważana jest za jedną z najczystszych rzek – warto wykorzystać zatem walory przyrodnicze, które oferuje, a także regionalne, historyczne i kulturowe, które zapewnia samo miasto Warka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem