Jednodniowy spływ kajakowy dla rodziny

Jednodniowy spływ kajakowy dla rodziny
Blog

Wyprawy kajakowe to nie tylko kajak, wiosła i woda. To jedna z najciekawszych dyscyplin turystyki kwalifikowanej, która dostępna jest dla wszystkich: niezależnie od płci, wieku, stanu  zamożności. Kajakarstwo pozwala zobaczyć i poznać miejsca z perspektyw zupełnie innej, niedostępnej z lądu, ale także gwarantuje chwilę relaksu u boku natury i daje szansę na odseparowanie się od hałasu i codziennego biegu. Nad Pilicą spokojnie można znaleźć każdy z tych elementów – piękno przyrody, przejrzystość wody, śpiew ptaków, ale i niczym niezakłócony spokój.

Szlak kajakowy idealny dla rodzin

Pilica to rzeka rozciągająca się w południowej i centralnej Polsce, to najdłuższy lewy dopływ Wisły, to tak zwana, „Królowa Mazowsza”. I jeśli chodzi o kajakarstwo – to idealna rzeka dla początkujących, ale też zadowalająca dla doświadczonych. Pilica stanowi idealne miejsce do nauki pływania kajakiem. Jest płytka a w wyniku tego – bezpieczna. Idealna na rodzinny weekendowy wypad. Dedykowany rodzinom może okazać się 16-kilometrowy szlak biegnący przez centrum Mazowsza, niedaleko Warki, który trwa od trzech do sześciu godzin – spływać nim może każdy, niezależnie od wieku: od przedszkolaka do seniora. To propozycja wręcz stworzona dla rodzin z dziećmi, które pragną zapewnić swoim pociechom aktywną formą rozrywki. Budy Michałowskie-Warka to gwarancja dobrej zabawy i relaksu. Swój start przewiduje przy moście w Budach Michałowskich, przebiega wśród łąk, pół i lasów przez wioski a kończy w Warcie tuż za mostem kolejowym. Jest to trasa szczególnie piękna: zachwyca bogactwem natury oraz czystością wód.

Z troską o komfort

Organizator spływów zapewnia szereg udogodnień, przystosowanych do potrzeb klienta. Przystań Warka, przy ulicy Nowego Zjazdu 4a, to miejsce, które zaczyna lub kończy spływ. Jest to wyjątkowe miejsce, bo położone tuż na samym brzegu rzeki. Po spływie można udać się do znajdującej się w Przystani smażalni ryb, bistro, lodziarni, na plac zabaw lub na plażę. Można również  zaparkować samochód na bezpłatnym, monitorowanym parkingu oraz wypożyczyć czyste i zadbane kajaki. Do dyspozycji: kajak dwuosobowy BRIO oraz VISTA,  kajak jednoosobowy CAROLINA oraz kanadyjka 3-osobowa – APACHE 16. Wypożyczalnia ta oferuje nie tylko kajaki – zachęcamy do wypożyczania rowerów, którymi sprawnie można zwiedzić Warkę – rodzinne miasto Kazimierza Pułaskiego – bohatera Polski i Stanów Zjednoczonych.

Atrakcje turystyczne Warki

Warta to małe miasto, lecz dzięki Pilicy – prężnie rozwijające się. Zwiedzając Warkę, warto odwiedzić Park Krajobrazowy, w którym znajduje się XVIII-wieczny głaz upamiętniający 180 rocznicę śmierci Kazimierza Pułaskiego a na ulicy Pułaskiego, Dworek, w którym się wychował – obecnie muzeum poświęcone jego osobie. Jednym ze starszych zabytków miasta jest bardzo dobrze zachowany, XVII-wieczny barokowy Kościół Matki Boskiej Szkaplerznej oraz Zespół Klasztorny Franciszkanów, gdzie spoczywają książęta mazowieccy i matka Kazimierza Pułaskiego. Na dobre jedzenie w sielskiej atmosferze, można udać się do Restauracji Sielanki, do Zajazdu na Winiarach lub – Restauracji Na Lotników.

Zapraszamy nad Pilicę!

Warka to niesłychanie atrakcyjne miejsce nie tylko pod względem walorów przyrodniczych, ale także lokalizacyjnych: droga z Warszawy do Warki jest prosta i krótka: to zaledwie ponad pięćdziesiąt kilometrów. Jesteśmy przekonani, że Pilica zachwyci Was swoją czystością i walorami przyrodniczymi – obcowanie z nią z pewnością może okazać się świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
Aktualną ofertę znajdziecie na stronie nadpilice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem