Dni Mrągowa 2017

Dni Mrągowa 2017
Blog Weekendowe propozycje

Mrągowo

Położone pośród zieleni lasów, otoczone kilkoma jeziorami. Miejsce magiczne. Miejsce malownicze. Usytuowane w samym sercu Pojezierza Mrągowskiego, w województwie warmińsko – mazurskim. Sześćdziesiąt kilometrów na wschód znajduje się Olsztyn, a około dwadzieścia kilometrów to dystans między Mrągowem a Mikołajkami. Mrągowo to duży ośrodek turystyczny, kojarzony przede wszystkim z Piknikiem Country, Mazurską Nocą Kabaretową, oraz licznymi festiwalami – Festiwalem Kultury Kresowej, Wieczoru Cygańskiego. W Mrągowie zagwarantowana więc jest świetna zabawa, mnóstwo koncertów a zarazem – duża dawka odpoczynku. Turystów i mieszkańców przyciąga piękno i urok jeziora Czarnego, Czos, Juno, zadbane mrągowskie skwery i parki oraz piękne kamieniczki. Krajobraz miasta oraz okolicy wzbogacają wzgórza morenowe – Wzgórze Jaenicke, Góra Czterech Wiatrów, wzniesienia nad jeziorem Czarnym i w Polskiej Wsi, a także bajkowe wąwozy – okolice jeziora Czarnego, Piecuda, Średniego, Głębokiego.

Nie sposób jest pominąć Mrągowo, zwiedzając Mazury, nie sposób też nie odwiedzić go w najlepszym z możliwych momentów, jakimi są Dni Mrągowa.

Dni Mrągowa już niebawem!

Przed nami kolejne wielkie wydarzenie – Mrągowo zachęca aby weekend 29 czerwca – 2 lipca 2017 spędzić właśnie w sercu Pojezierza Mrągowskiego. Co w planach? Królowa Internetu – Cleo, Patryk Kumór, niekwestowany idol nastolatek, Strachy na Lachy – twórcy przebojów, który zna każdy z nas: „Piła Tango” czy „Dzień dobry, kocham Cię”. Ale to nie wszystko! Będziemy mieć szansę usłyszeć piękny głos uczestniczki tegorocznej Eurowizji – Kasi Moś. W planach występ zespołu Vox, który zagwarantuje zabawę przy znanych i lubianych przebojach oraz Łąki Łan – punkowo-funkowy zespół z niesamowitą energią. Co więcej, jest okazja do muzycznego zaistnienia każdego z uczestników – na Placu Unii europejskiej 1 lipca – odbędzie się konkurs wokalny „To mi w duszy gra”.

Nie tylko dla zwolenników muzyki

To jednak nie koniec atrakcji. 29 czerwca w Centrum Kultury i Turystyki czekać będzie 2. Mrągowski Przegląd Filmów Niezależnych, później – 30 czerwca otworzona zostanie wystawa prac absolwentów liceów plastycznych. 2 lipca, w tym samym miejscu obchodzić będziemy Jubileusz 10-lecia mrągowskiej hortiterapii, podczas którego odbędą się rodzinne spotkanie dla miłośników kwiatów. Ponadto, na ulicy Sobczyńskiego 30 czerwca, odbędą się warsztaty i pokazy sztuki ulicznej – w programie zumba, crossfit, street graffiti.

Mrągowo – aktywne miasto

Całe przedsięwzięcie nie mogłoby odbyć się bez sportowego akcentu. Przed nami Ultramaraton Kolarski, Turniej Street Soccera, Piłki Nożnej, Zawody Wędkarskie dla Najmłodszych i wiele innych. Zapraszamy na regaty żeglarskie Hotel Anek Cup 2017 / Festiwal żagli ISSA do Mrągowa nad jezioro Czos. Ponadto, zachęcamy do udziału w rowerowych zawodach Mazury MTB: Śladami Billego Kidda – Mrągowo jest bowiem rowerową stolicą Mazur. Start i meta ulokowane są tuż nad jeziorem Czos, przy Hotelu Mercure, który to również odpowiada za zapisy do zawodów.

Hotel MercurResort & Spa w Mrągowie

To, co go wyróżnia to bez wątpienia idealna lokalizacja – położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie czystego jeziora Czos. Hotel Mercure to szansa na spędzenie czasu w jednym z pośród dwustu dwunastu czterogwiazdkowych pokoi lub jednym z dziesięciu dostępnych bungalowów. Co więcej – goście do dyspozycji mają Strefę Wellness, która oferuje baseny dla dzieci, jak i dorosłych, saunę fińską, salę fitness oraz siłownię. W Centrum SPA można poddać się relaksującym zabiegom na twarz i ciało a także zanurzyć się w basenie, którego woda wzbogacona jest solami z Morza Martwego. Z pewnością kręgielnia i kameralny bar okażą się idealnym miejscem by spotkać się ze znajomymi i spróbować wyśmienitych drinków oraz koktajli. Nie zapomniano również o dzieciach – im właśnie zadedykowany jest Małpi Gaj, czyli pokój zabaw, basen z piłeczkami, mega klocki – to kolorowa kraina, w której każdy maluch będzie czuł się wspaniale! Mimo mnogości atrakcji, które znajdują się wewnątrz hotelu, gwarantujemy, że poza murami również goście będą mogli świetnie spędzić czas. Hotel posiada pięć ziemnych kortów tenisowych, nowoczesną siłownię plenerową oraz boisko do siatkówki. Zainteresowaniem cieszy się ponadto plac zabaw i tyrolka dla dzieci, plaża, port oraz wypożyczalnia zarówno rowerów jak i sprzętu wodnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem